Altın Örümcek | Başvurular | Değerlendirme Süreci, Altın Örümcek Web Ödülleri, web ve internet teknolojileri kullanılarak gerçekleştirilen başarılı projelerin daha iyi tanıtılması ve hak ettiği yeri bulması, bu alanda yapılacak yatırımların özendirilmesi ve gündem oluşturulması amacıyla düzenlenen, geleneksel hale gelmiş, Türkiye’deki ilk ve tek bağımsız organizasyondur., Altın Örümcek, Web Ödülleri, Tasarım, İçerik, İnternet, Teknoloji, Organizasyon, DorukNet
DEĞERLENDİRME SÜRECİ
DEĞERLENDİRME SÜRECİ
Başvuru süreci tamamlandıktan sonra, tüm jüri üyelerinin katılımıyla Değerlendirme süreci başlayacaktır. Başvuruya hak kazanan tüm projeler, kategorilerinden bağımsız olarak jüri üyelerine eşit olarak dağıtılacaktır. 10 puan üzerinden yapılacak değerlendirme sonucunda, her kategoride en yüksek puanı alan ilk 10 proje web sitesinde duyurulacaktır. Her kategoriden dereceye giren ilk 3 proje belirlenecek ve en yüksek oyu alan proje kategori ödülüne hak kazanacaktır. Kazananlar yapılacak ödül töreninde açıklanacaktır.
HALK OYLAMASI
İlk 10 projenin web sitesinden duyurulmasıyla beraber internet kullanıcılarının katılım sağladığı “Halk Oylaması” başlayacaktır. Halka açık olarak gerçekleştirilen bu oylamada, finale kalan projeler içerisinde, her kategoride en yüksek oyu olan proje “Halkın Favorisi” olarak seçilecek ve web sitesinde duyurulacaktır. 
ENGELSİZ ERİŞİM GRUBU DEĞERLENDİRMELERİ
Jüri tarafından değerlendirilen ilk 10 web sitesi, Engelsiz Erişim Grubu tarafından görme engellilere, internet teknolojileri kullanılarak web ortamında sunulan bilgi, hizmet ve ürünlerden ne derecede faydalanabilmesine olanak tanıdığı ve görme engellileri sanal aleme ne derecede dahil ve entegre edebildiği değerlendirilir. Engelsiz Erişim Grubu tarafından yapılan değerlendirmeler sonucu “En Erişilebilir Web Sitesi” belirlenecektir.