Haberler

15. Altın Örümcek Web Ödülleri Sahiplerini Buldu

Yılın En İyi Web Sitesi Özel Ödülü Dream Exhibition ile British Council’in oldu.

Yılın En İyi Web Sitesi Özel Ödülü dreamexhibition.britishcouncil.org.tr ile British Council’in oldu.

Her yıl geleneksel olarak DorukNet tarafından gerçekleştirilen ve bu yıl 15.’si düzenlenen Altın Örümcek Web Ödülleri töreni, 31 Ekim 2017 Salı akşamı UNIQ HALL’de gerçekleştirildi. Merakla beklenen ödül töreninde, Yılın En İyi Web Sitesi Özel Ödülü dreamexhibition.britishcouncil.org.tr ile British Council’in oldu.

Ödül töreninde, Engelsiz Erişim Derneği’nin değerlendirmeleri ile seçilen En Erişilebilir Web Sitesi Özel Ödülü’nü yenibiris.com ile Yenibiriş kazandı. Yine Engelsiz Erişim Derneğinin seçtiği En Erişilebilir Mobil Uygulama Özel Ödülü ise Getir mobil uygulamasına layık görüldü.     

En iyi web sitelerinin ve internet teknolojileri alanındaki projelerin ödüllendirildiği törende IKEA, Türkiye web sitesi ile Perakendecilik & Mağazacılık kategorisinde ödül alırken Türk Telekom, Selfy ile Telekomünikasyon kategorisinde birinci oldu. Doğuş Oto, web Sitesi ile Otomotiv kategorisinde, talks.boyner.com.tr projesi ile BOYNER, Moda & Güzellik kategorisinde ödüle layık görüldü.

Bu yıl ilk kez, Sosyal Sorumluluk kategorisinden elde edilen tüm başvuru geliri, kategori birincisi İhtiyaç Haritası’na bağışlandı.

İnternet dünyası ve bilişim sektörünün önemli isimlerini biraraya getiren gecenin sunuculuğunu Kaan Sekban yaptı. Tören sonrası Yüksek Sadakat grubu verdiği konser ile katılımcılara eğlenceli anlar yaşattı.

34 kategoride 325 finalist yarıştı !

15. Altın Örümcek Web Ödülleri’nde, 1753 başvuru arasından eleme aşamalarını başarıyla geçen 325 finalist belirlendi. 15 kişiden oluşan bilişim, medya ve iş dünyasının önde gelen isimlerinin yer aldığı jüri üyeleri başvuruları değerlendirdi.